вівторок, 13 грудня 2022 р.

Андріївські вечорниці - 2022

     


 Розуміємо, що йде війна, і, можливо, такі заходи не на часі, але ... Дуже хочеться зберегти усе, що так дбайливо збиралося й передавалося від покоління до покоління - наші безцінні українські обряди і звичаї. 13 грудня, у день Андрія Первозванного, молодь починала збиратися на вечорниці: відпочивати від виснажливої праці, позалицятися, повеселитися й, звичайно ж, поворожити. Дівчата ворожили на заміжжя, дізнавалися про свою дівоцьку долю. Саме це й хотілося показати, відтворити учасникам сьогоднішнього дійства Буртівського ліцею. А ще - обряд випікання й кусання калити. Про усе розказала господиня вечорниць Клавдія Чернявська, а молодь - учні 8-9 класів усе продемонстрували. Крім запашної калити, яку "кусали" усі бажаючі, глядачі добре поласували варениками, приготовленими ученицями- хазяєчками Мариною Хоменко, Валерією Дзененко, Надією Рудою та їхніми наставниками - мамами й бабусями, та смачними пиріжками, уміло спеченими Софією Коваль і її бабусею та працівницею ліцею Ніною Матьорою.

середа, 9 листопада 2022 р.

Радіодиктант національної єдності - 2022

 


Сьогодні, 9 листопада, у День української писемності та мови, учні 5-11 класів та вчителі КЗ КМР «Буртівський ліцей» долучились до написання 22-го радіодиктанту національної єдності. Взяти участь у радіодиктанті змогли всі охочі. Традиційний щорічний Радіодиктант був започаткований у 2000 році. Цьогоріч авторкою тексту була українська письменниця та режисерка Ірина Цілик, а сам диктант читала акторка Ада Роговцева. Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб. Чекаємо на переможців цьогорічного радіодиктанту.

середа, 7 вересня 2022 р.

Міжнародний день грамотності

          Міжнародний день грамотності – свято, що відзначається щорічно 8 вересня та символізує досягнення усього людства. Це один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй 8 вересня. Шляхів до мовної досконалості безліч, і всі вони починаються з любові до рідної мови… Перший у 5 класі НУШ проєкт з української мови і має назву «Мова». Тож усі нушівці-п’ятикласники залюбки долучилися до його створення. Учні 5-9-х класів змагалися за звання «Найграмотнішого». Інформаційну хвилинку «8 вересня – Міжнародний день грамотності» підготували та провели учні 11 класу. У шкільній бібліотеці весь день діяла виставка «Грамотність – запорука успіху».



середа, 31 серпня 2022 р.

Перший урок «Ми українці: честь і слава незламним!»

1 вересня в Україні, традиційно, розпочнеться новий навчальний 2022/2023 рік. Але розпочнеться він в умовах війни і проходитиме з низкою особливостей з урахуванням воєнного стану. Міністерство освіти і науки України рекомендує школам працювати в очному форматі, якщо дозволяє безпекова ситуація, а заклади оснащені укриттями. Відкриття шкіл на даний час складно, але правильно. Це нагадує про мирне життя. Зараз вкрай важливе все, що пов’язуватиме нас із життям до війни, з періодом стабільності. Важливо зазначити, що освітній процес має бути комфортним як для педагогів, так і для дітей.

пʼятниця, 20 травня 2022 р.

    


20 травня 2022 року педагоги та учні КЗ КМР «Буртівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» взяли участь у районному мистецькому фестивалі «Нас єднає слово Кобзаря!». Були предствалені відеоролики за номінаціями «Пісня» (Павлюк Тетяна, 10 клас, уч. Л.Нестерук) та «Декламація» (Нагорна Ірина, 4 клас, учителі О.Нагорна, Т.Максименко; авторську поезію читала Кириченко Дарина, 10 клас, учителі Л.Петрусенко, Н.Побочій). Вироби гуртка «Бісероплетіння» представили Шевченко Ернест (4 кл.), Нагорна Ірина (4 кл.), Нестерук Андрій (7 кл.), Коробенко В’ячеслава (8 кл.) – керівник О.Коробенко

понеділок, 21 лютого 2022 р.

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

 


Мова- це те багатство, яке робить нас народом, нацією. Її берегли і примножували, шліфували і популяризувати для прийдешніх поколінь, для нас із вами.  Ми любимо свою мову і хочемо, щоб її так само любили наші діти, щоб вивчали її, бо вона - як криниця із живлющою водою: п'єш її і духовно міцнієш, стаєш крилатим. Стаєш справжнім!

Через квести, конкурси і віртуальні подорожі наші діти пізнають красу і велич своєї рідної мови!
Захід до Міжнародного дня рідної мови у 6 класі

неділя, 16 січня 2022 р.

Урок української мови у 6 класі

 

Тема Узагальнення й систематизація вивченого про іменник як частину мови

 Мета уроку: повторити, узагальнити, систематизувати знання учнів про морфологічні ознаки іменника, його синтаксичну роль та правопис; поповнення знань учнів про історію села Бурти; розвивати вміння й навички розпізнавати іменники в тексті, визначати їх морфологічні ознаки та синтаксичну роль, правильно вживати іменники в мовленні  та знаходити вивчені орфограми й пояснювати їх; удосконалювати й збагачувати усне й писемне мовлення учнів; виховувати любов і пошану до рідної мови, до землі, на якій живеш, до рідного краю.

Технологія: робота в групах.

Тип  уроку: урок – подорож, урок повторення, узагальнення й систематизації вивченого матеріалу.

Обладнання: узагальнююча таблиця «Іменник як частина мови», комп’ютер, ілюстрації «Краєвиди Буртів»,  роздруківки завдань до уроку, стрічки для веселки.

 Епіграф до уроку:                                 

               Де рідний край, там і під ялиною рай  (Народна мудрість)