неділя, 15 грудня 2019 р.

Андріївські вечорниці у Буртівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Уже давно стало традицією організовувати у нашому закладі освіти Андріївські вечорниці. Це українське свято, яке поєднує в собі християнські вірування, давні традиції та забави для молоді. Цьогоріч це веселе зимове свято з піснями, танцями, іграми та ворожінням підготували й провели учні 7-11 класів та педагог-організатор Л.О.Нестерук. Андріївські вечорниці не обійшлися і без калити, яка, за легендою, приносить щастя, без пана Коцюбинського і пана Калитинського. Калиту наввипередки намагалися відкусити завзяті парубки. А які ж вечорниці без гадання? Таємниче ворожіння дівчат на свою долю – на чоботах, на галузках, на папірцях з іменами женихів – саме в цю ніч вважається магічним і віщує майбутнє. Усіх гостей пригощали смачними варениками та пиріжками. Учасники дійства ще раз продемонстрували наскільки самобутньою є наша історія та наші звичаї. А веселощі, гарний настрій та смачні вареники створили незабутні враження та позитивні емоції.

неділя, 3 листопада 2019 р.

Зустріч з поетесою Антоніною Гармаш-Литвин



Ведучий 1. Сьогодні у нашій школі зустріч. Зустріч із поетесою-землячкою, людиною, яку природа і батьки обдарували неоціненним багатством – багатогранним талантом.
Дійсно, ця жінка талановита буквально у всьому – в роботі, творчості, дружбі, любові. У цій українській берегині вдало поєднались і врода, і вдача.
Отож, у нас в гостях наша землячка, поетеса  – Антоніна Іванівна Гармаш-Литвин.

субота, 24 серпня 2019 р.

Посібник для підготовки до власного висловлення


Відкрите тестове завдання з розгорнутою відповіддю у вигляді власного висловлення — одне з найважливіших завдань у тесті ЗНО з української мови та літератури.
Освіта.ua пропонує до вашої уваги збірник матеріалів стосовно того, як краще діяти на зовнішньому незалежному тестуванні при написанні власного висловлення.
Подані у цьому посібнику матеріали допоможуть пройти своєрідний прискорений курс підготовки до написання власного висловлення на ЗНО з української мови та літератури.
     
Інформація стосовно різноманітних аспектів написання власного висловлення подана у вигляді відповідей на запитання, які найчастіше турбують випускників – учасників тестування.
Працюючи із цими матеріалами, ви можете обрати саме ті питання, які вас цікавлять найбільше, швидко отримати відповіді на них, а також ознайомитися з різноманітними порадами, прикладами тощо. У такий спосіб ви зможете ефективно використати той час, що залишився до дня тестування, і якісно підготуватися до написання власного висловлення.
ЗМІСТ

Ведення класних журналів та єдині вимоги до усного і писемного мовлення в закладах загальної середньої освіти


середа, 13 березня 2019 р.

Тарас Григорович Шевченко оспівав і прославив свій народ, розкрив українську душу, осмислив минуле, сучасне й майбутнє України. Його твори бентежать серця, захоплюють багатством образів, багатогранністю почуттів… Читаючи вірші Шевченка відчуваєш, що писані вони людиною велетенського, безмежного таланту, яка за життя піднеслась до вершин мудрості та людського духу.
До 205-річчя з дня народження Т.Шевченка з 1 по 11 березня у школі проходив шевченківський тиждень. У рамках Тижня проведено ряд заходів: вікторини, КВК, виставка творів Т. Шевченка, конкурс ілюстрацій до творів митця, конкурси кросвордів та ребусів, читання поезій Кобзаря, літератуний квест. Щирими, зворушливими словами привітала присутніх  ведуча заходу вчитель української мови і літератури Побочій Н.А.,  наголосивши, що геніальні твори великого Кобзаря співзвучні дню сьогоднішньому.
Піднесено і врочисто звучали твори Тараса Шевченка у виконанні учнів, педагогів та працівників школи. Свої власні твори читали вчитель Петрусенко Л.Ш., техпрацівниця Кропивницька Л.В., учениця 7 класу Кириченко Д. Учні 6 клас та вчитель Чернявська К.О. провели захід «У літературній вітальні».
Квест про Шевченка вміщував завдання з біографії та творчості писменника.  Завдання скласти картину, відгадати пісню на його слова, назвати поезію за кількома рядками з неї. Шевченківський вечір побудований у формі розповіді про життя та творчість та письм. з використанням відеоматеріалів. На завершення заходу учні 6 та 10 класу  виконали пісню «Тополя». Переможцями заходів стали: команда 10 класу «Юні шевченкознівці», Кириченко Д., Гольонко Д., Нестерук А. у поетичному конкурсі, Нагорна І., Бутко Є., Новожицька І., Кириченко Д. - у конкурсі читців творів Т.Шевченка, Гольонко Д., Копилець М., Пономаренко В., Савченко А., Тестенко В., Польський О., Борук М. – у пісенному конкурсі, переможцями з розгадування кросвордів та ребусів стали Бобко Х., Савченко А., Нестерук А. Відзначено юних художників школи: Нагорну І., Коробенка В., Яценка Р., Кагаловську С., Коробенко В., Павлик О., Борук М. Вітаємо переможців та учасників конкурсів!
        Золотими літерами в історію України увійшло ім’я Великого Кобзаря – Тараса Шевченка. Тож усі присутні в цей день мали можливість ще глибше пізнати шевченкову літературну спадщину, філософські думки, осягнути значимість Великого Кобзаря для сьогодення

Проведення гри "Соняшник"


«Соняшник» - Усеукраїнська українознавча гра, участь у якій беруть учні  загальноосвітніх шкіл без виїзду з свого регіону. Гра з української мовилітературиукраїнознавства проводиться щорічно відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 12 жовтня 2012. До участі у грі дітей спонукала допитливість, активність, вболівання за рідну мову, а найголовніше – бажання пізнати нове, перевірити свої знання не тільки з мови, а й історії України, знання звичаїв і традицій нашого народу. Учнів чекали цікаві завдання, котрі  вони  виконували із захопленням і задоволенням. Кожен учасник мав можливість перевірити свою грамотність, уміння аналітично й логічно мислити, працювати самостійно, продемонструвати глибоку ерудицію і кмітливість. Зараз учасники з нетерпінням чекатимуть результатів,  які зможуть переглянути на особистій сторінці в соціальних мережах, а в травні – нового шкільного свята, де всі отримають свої сертифікати, а переможці – подарунки.

четвер, 7 березня 2019 р.

День пам’яті Героя Небесної Сотні



Наконечний Іван Максимович – активіст Євромайдану, учасник Революції Гідності, 83-річний офіцер ВМС, найстарший загиблий Небесної Сотні. Був присутній на Майдані від часу розгону студентів 30 листопада 2013 року. Після побиття «Беркутом» 18 лютого 2014 року на Інститутській отримав важкі травми голови і шийного відділу хребта, не сумісні з життям, внаслідок чого помер 7 березня 2014 року. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Івану Наконечному було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).
Народився Іван Максимович в 1931 році в с. Краснопілка. Закінчив 7 класів Буртівської школи. Потім служба в армії (три роки служив матросом на військовому кораблі в Севастополі. Тоді й вирішив пов’язати свою долю з військовою справою). Одружився, жив у Санкт-Петербурзі. У 80-х роках повернувся в Україну, у своє рідне село, доглядав хвору матір. Останні роки свого життя жив у Києві.