25 лютого 1871 року народилася “поетична квітка України” – Лариса Косач-Квітка. Леся Українка – слабка і тендітна, хвороблива, стала символом України, її непокори, самобутності, незалежності. 27 лютого у закладі освіти відбувся виховний захід, приурочений 152-й річниці з дня народження поетеси, який підготували учні 5 класу та вчитель Наталія Побочій. Школярі згадали життєвий і творчий шлях поетеси, декламували вірші Лесі і про Лесю, співали пісні на слова Лесі Українки, провели інсценізацію уривків з її творів.
25 лютого 2023 року виповнюється 152 роки з Дня народження Лесі Українки 💙💛
Поглянемо на її життя очима сучасного підлітка: ще наприкінці 19 століття навчалась дистанційно, виховувалась татом в декреті, що, на жаль, досі дивина для України.
Зібрали невідомі факти про Лесю Українку. Дитинство із татом у декреті
Тато у декреті - досі рідкість і дивина для українських реалій. Для родини Олени Пчілки та Петра Косача це було нормою ще наприкінці ХІХ століття. Коли в подружжя народилася друга дитина - Лариса, Олена Пчілка занедужала на анемію, молока для немовляти не вистачало. Можливо, сучасні лікарі назвали б це післяпологовою депресією. Хай там як, Ольга Петрівна поїхала лікуватися в Європу на пів року. А Петро Косач залишився вдома з двома малими дітьми. Щоб належно за ними доглядати, він узяв відпустку на роботі і самостійно годував Лесю коров’ячим молоком, розведеним з водою. Деякі дослідники навіть вважають, що Леся могла заразитися туберкульозом саме від коров’ячого молока в ранньому дитинстві, проте наукових доказів ця теорія не має. Важливо те, що ще 150 років тому родина Косачів мала сімейні традиції та ролі, які сьогодні є звичними для багатьох європейських країн.
Немає коментарів:
Дописати коментар