неділя, 31 грудня 2017 р.

31 грудня виповнюється 140 років з дня народження славетного українця Гната Хоткевича

Плата за талант

 

31 грудня 1877 у Харкові народився український письменник, історик, бандурист, композитор Гнат Мартинович Хоткевич (літературний псевдонім: Гнат Галайда), автор близько 600 музичних творів, мистецтвознавець, етнограф, педагог, театральний і громадсько-політичний діяч. Крім оригінальної літератури та книг про музику, за радянських часів багато перекладав зі світової класики: Шекспіра, Мольєра, Шиллера, Гюґо. Жертва сталінського терору.

неділя, 17 грудня 2017 р.

Андріївські вечорниці


Є у нашого народу чудова традиція – святкувати вечорниці. Віддаючи шану минувшині, беручи все найкраще у наше сьогодення, ми на вечорницях відроджуємо те найдорожче, що є в народі – його пісню, мову, історію, звичаї. 13 грудня – одне з великих та улюблених свят –  день св. Андрія Первозванного або, як у народі на­зивають, свято Калити. Вечір напередодні молодь святкувала як «андріївські вечорниці». До однієї господині зносили борошно, крупу, сушені яблука та груші й готували пісну вечерю. Бо ж Пилипівський піст. І обов'язково пекли калиту –  цю найвеличнішу ознаку свята. Пе­четься калита із прісного тіста, прикрашається родзинками, маком, калиною. Старші дівчата в цей вечір ворожили на заміжжя: чи скоро їх віддадуть та яким буде майбутній чоловік.

неділя, 3 грудня 2017 р.

Родина Бердника і село Бурти


 27 листопада 1926 року в с. Вавилово Херсонської (нині - Миколаївська) області народився Олесь (Олександр) Бердник, український письменник, провідник Української Духовної Республіки.

                                  Експозиція "Олесь Бердник і село Бурти" у Буртівському краєзнавчому музеї

четвер, 30 листопада 2017 р.

До річниці Голодомору


Щороку в четверту суботу листопада світ відзначає пам'ять жертв Голодомору. Цей день пам'яті – унікальна нагода всім: дітям, батькам, політикам, громадським діячам…, замислитися над цією трагедією, над ґеноцидом українського народу.

понеділок, 20 листопада 2017 р.

Зустріч з поетесою Антоніною Гармаш-Литвин

Зустріч з поетесою Антоніною Гармаш-Литвин була, безперечно, цікавою і незабутньою, адже це людина – бездонна криниця народної мудрості, історії, пісні. Скромна, у вишиванці і білій хустині, уже з перших слів вона полонила кожного присутнього.
Особливо цікавими й несподіваними були її спогади про міцну дружбу з Василем Симоненком, завдяки якому побачили світ її перші поезії, Олесем Бердником, з сім’єю якого Литвини були дуже-дуже близькими. А ще разом зі своїм чоловіком Василем Литвином стояла біля витоків кобзарської школи у селі Стрітівка


середа, 8 листопада 2017 р.

Проект Типового навчального плану: роз’яснення МОН

Міністерство освіти і науки запропонувало до громадського обговорення проект Типового навчального плану для 10-11 класів. Зміни мають стати чинними з 2018 року. Проект документа передбачає зміну підходів до формування переліку предметів в 10-11 класах і є першим кроком до формування профільної школи. Про новації проекту у роз’ясненні МОН.

неділя, 5 листопада 2017 р.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності


До уваги шанувальників української мови!
Повідомляємо, що з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури 9 листопада 2017 року в День української писемності та мови проводиться ХVІІ Всеукраїнський радіодиктант  національної єдності.
Радіодиктант транслюватиметься в ефірі Першого каналу Українського радіо, Першого національного телеканалу України з 12 години 30 хвилин.

середа, 25 жовтня 2017 р.

Програма ЗНО з української мови та літератури 2018 року

Програма зовнішнього незалежного оцінювання досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти з української мови та літератури, що є конкурсним предметом при вступі до вищих навчальних закладів за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти.
На підставі затвердженої програми укладаються тестові завдання для проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

вівторок, 24 жовтня 2017 р.

Конкурс "Учитель року - 2018"

        З 1 по 30 жовтня проводиться реєстрація на конкурс «Учитель року-2018».
         Він має на меті виявити педагогів, готових до реформування освіти. Переможці конкурсу отримають звання «Заслужений вчитель України» та грошові винагороди, а лауреати - грамоти Кабінету Міністрів та ВРУ. Конкурс проводиться у чотирьох номінаціях, одна з яких - «Українська мова та література».
        За словами заступника міністра освіти Павла Хобзея, конкурс є важливим для МОН, оскільки він проходитиме у передстартовий рік для реформи Нова українська школа.
        Однією з умов участі є створення відеорезюме конкурсанта
        

понеділок, 23 жовтня 2017 р.

Презентація п'ятитомного видання «Історія декоративного мистецтва України»

25 січня у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва презентували «Історію декоративного мистецтва України» у п'яти томах (головн. ред. Г. Скрипник, наук. ред. Т. Кара-Васильєва. НАН України, ІМФЕ ім. М.Рильського. – К., 2007–2016).

В основу п’ятитомного видання покладено принципово нову концепцію системного висвітлення розвитку українського декоративного мистецтва від найдавніших часів до сучасності, яке охоплює комплекс різноманітних видів і напрямів, є цілісною живою системою, що розвивається у сфері народного мистецтва, художніх промислів, художньої промисловості та творчості художників-професіоналів і демонструє їхній тісний взаємозв’язок. Всі види і жанри декоративного мистецтва розглянуто з позицій еволюції художніх стилів у різні періоди історії.

вівторок, 10 жовтня 2017 р.

Тест “Як добре ви знаєте Закон “Про освіту”

Що змінює новий закон «Про освіту».
Просто про складне

Верховна рада України ухвалила законопроект «Про освіту».
За нього проголосували 255 депутатів.  Старий закон «Про освіту» діяв з 1991 року. Проте 5 вересня, усе змінилося — 255 голосів «За» скасували закон, що був діяв протягом 26 років.

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА. ЩО ТАКЕ «КОМПЕТЕНТНОСТІ» і ЯК ВОНИ ПЕРЕПЛІТАЮТЬСЯ




субота, 30 вересня 2017 р.

ВИЗНАЧЕНО ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2018

 Наказом Міністерства освіти і науки України від 19 вересня 2017 року № 1287 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.
Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року. Змінювати реєстраційні дані учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 2 квітня 2018 року.
До 30 квітня 2018 року зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 22 травня до 13 червня. Тестування з математики відбудеться 22 травня, української мови і літератури – 24 травня, іспанської, німецької, французької мов – 29 травня, англійської мови – 1 червня, біології – 4 червня, історії України – 6 червня, географії – 8 червня, фізики – 11 червня, хімії – 13 червня.
Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднений до 30 квітня 2018 року. Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу), триватиме з 3 до 21 травня 2018 року.
Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників тестування до 21 червня 2018 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, іноземних мов, математики, біології будуть оголошені до 15 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 21 червня.

понеділок, 10 квітня 2017 р.

Пам’яті Василя Литвина

7 квітня 2017 року пішов із життя відомий український кобзар, заслужений артист України, лауреат літературно-мистецької премії ім. Нечуя-Левицького Василь Степанович Литвин
1968 рік відкрив для України потужний талант Василя Литвина, що повернув до життя історичну пісню "Ой, полети, галко", присвячену Петрові Калнишевському.
З того часу живий голос кобзаря бентежив серця українців, утверджуючи сув'язь поколінь, підіймаючи найпекучіші проблеми сьогодення. Народна пісня завжди бриніла в серці кобзаря, але він завжди шукав саме таку, яка б торкнулася найсокровеннішого. Тому складав пісні сам, знаходячи серед сучасної поезії відповідні вірші, що будять думку і відлунюють у кожній душі.

понеділок, 20 березня 2017 р.

21 березня - Всесвітній день поезії


Всесвітній день поезії

Всесвітній день поезії — свято, яке відзначається щороку 21 березня (у день весняного рівнодення). Встановлено 1999 року ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО. Уперше відзначено 21 березня 2000 року.
Уперше Всесвітній день поезії пройшов у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.
«Поезія, — йдеться у рішенні ЮНЕСКО, — може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якомога більше широку суспільну увагу».

четвер, 9 березня 2017 р.

В Україні сьогодні відзначають 203 роки з дня народження Тараса Шевченка


ЦІКАВІ  ФАКТИ  ПРО  ТАРАСА  ШЕВЧЕНКА

Основна освіта українського митця тривала лише два роки. Її він здобув у сільській церковноприходській школі.
Улюбленим напоєм Тараса Шевченка був чай, а улюбленою їжею – справжній український борщ, «затертий пшонцем і затовчений старим салом», вареники з сиром з грубої гречаної муки та такі ж самі галушки. Не байдужим був Шевченко і до рибних страв.
Тарас Шевченко протягом життя був «душею компанії», любив сміятися і вмів розвеселити навіть незнайомих людей.

середа, 15 лютого 2017 р.

неділя, 5 лютого 2017 р.

ВІН ПРОСЛАВИВ СВОЮ МАЛУ БАТЬКІВЩИНУ


(Вечір пам’яті нашого земляка, письменника і публіциста Івана Ільєнка)

Оформлення: книжкова виставка «Я воскрес, щоб із вами жити»; стенд з фотографіями Івана Ільєнка; мультимедійна презентація «Він прославив свою малу Батьківщину»

неділя, 29 січня 2017 р.

В Україні відзначають 99-ту річницю бою під Крутами

                     
В Україні відзначають 99-ту річницю бою під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року.
У той день під селищем Крути поблизу села Пам'ятне (130 кілометрів на північний схід від Києва) чотирьохтисячна більшовицька армія Михайла Муравйова зіткнулася із загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва (близько трьох сотень осіб), що захищали УНР.

неділя, 22 січня 2017 р.

До 98-ї річниці Соборності України


День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. 

УПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ЕЙДЕТИКИ В ПРАКТИКУ РОБОТИ ШКОЛИ


У житті суспільства постійно відбуваються зміни, робляться наукові відкриття в різних галузях, в результаті чого з’являється великий об’єм нової інформації.
         І першим, хто повинен навчити дитину швидко й правильно засвоїти її, відтворити, застосувати на практиці, є сучасний учитель. Цілком природно, що допомагають учителеві в цьому не тільки традиційні, а й інноваційні технології та методики.
         Однією з них є ейдетика – унікальний напрямок вчення в психології, спрямований на вивчення ейдетизму.

середа, 11 січня 2017 р.

Презентація "Робота над науково-методичною темою (проблемою)"





ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДОСВІДУ РОБОТИ

вчителя  української мови та літератури  Буртівської ЗОШ  І-ІІІ ступенів, вчителя вищої категорії,  вчителя – методиста  Побочій  Наталії Анатоліївни



Завантажити презентацію

Методичні бюлетені

Методичний бюлетень – рекомендаційне чи інформаційне повідомлення за певними темами або проблемами.

Календар знаменних і пам’ятних дат на 2017 рік

СІЧЕНЬ
01.01. - Новий рік
02.01. - 50 років тому на базі філіалу Львівського політехнічного інституту був створений Івано-Франківський інститут нафти і газу, нині Національний технічний університет нафти і газу.
           - 125 років від дня народження Ярослава Пастернака (1892-1969), українського археолога, дослідника стародавнього Галича.
07.01. - Різдво Христове
           - 75 років від дня народження Тараса Салиги, українського критика, літературознавця, уродженця с. Вікторів Галицького району.
12.01. - День українського політв’язня.
14.01. - 80 років від дня народження Євгена Гуцула (1937-1995), українського письменника.
15.01. - 135 років від дня народження Івана Огієнка (1882-1972), українського мовознавця, письменника, перекладача, державного і громадського діяча.
           - 25 років тому (1992) Президія Верховної Ради України ухвалила указ про Державний гімн України (затверджено музичну редакцію автором якої є М.М. Вербицький).
17.01.  - 75 років Роману Гораку (1942), українському письменнику, франкознавцю, досліднику життя і творчості багатьох літераторів Прикарпаття.